Zresetuj Mapę

Lokalizacja / Kontakt

Miejsce Konferencji

Gdzie Jesteśmy

 • Politechnika Świętokrzyska
  al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7, Kielce
 • Miejsce Konferencji
  Hotel Stodółka ***
  Ćmińsk, ul. Świętokrzyska 89, Miedziana Góra
 • Sekretariat Konferencji
  Małgorzata Sztorc
  Anna Łabuz
  Politechnika Świętokrzyska
  al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7
  25-314 Kielce
  tel. +48 607 566 781
  tel. +48 41 34 24 440
  sympozjum@tu.kielce.pl
 • Administrator strony internetowej
  Michał Major
  tel. +48 41 34 24 685
  mmajor@tu.kielce.pl

Jak Trafić

Wskazówki Dojazdu

Wybierz pinezkę z mapy, wpisz Skąd podróżujeszm w Jak Trafić i kliknij Pobierz Wskazówki.

Nocleg

 • Hotel Stodółka ***
  Ćmińsk, ul. Świętokrzyska 89
  26 085 Miedziana Góra
  tel: + 48 41 347 55 00
  www: www.stodolka.pl

 

 • Hotel położony jest w odległości 10 km od Kielc w miejscowości Ćmińsk należącej do Kieleckiego Obszaru Metropolitarnego. Obiekt usytuowany jest w malowniczym otoczeniu gór i lasów vis a vis Toru Wyścigowego Kielce. Uczestnicy Konferencji dokonują we własnym zakresie rezerwacji i opłaty za nocleg.
  Rezerwacji w hotelu "Stodółka" należy dokonać do 15 kwietnia 2018 (po tym terminie nie ma gwarancji wolnych miejsc).
 • Rezerwację należy dokonywać niezwłocznie na hasło: "Konferencja PŚk-UJK", które uprawnia do skorzystania z wynegocjowanych cen:
  - pokój 1-osobowy 130 zł/doba/pokój ze śniadanie
  - pokój 2-osobowy 80 zł/doba/osoba ze śniadaniem
  - apartament 200 zł/doba/pokój ze śniadanie
  Parking jest bezpłatny

Konferencja odbędzie się w pobliżu Kielc, w hotelu Stodółka, w miejscowości Ćmińsk, gmina Miedziana Góra. Według pierwszych wzmianek z 1581r. w miejscowości tej znajdowało się osiedle górnicze na terenie którego występowały kopalnie rud miedzi i żelaza eksploatowane od XVI do XIX w. Z miedzi wydobytej na tutejszym obszarze wykonano pokrycie dachów Wawelu.

W niedalekiej odległości od hotelu „Stodółka”, tj. w miejscowościach Bobrza oraz Samsonów, można zwiedzić zabytki należące do Staropolskiego Okręgu Przemysłowego. Znajdują się tam pozostałości zakładu wielkopiecowego (domy osiedla przyfabrycznego, dom zawiadowcy huty, ruiny węgielni i mur oporowy). Na przełomie XVI i XVII wieku w Bobrzy wzniesiono pierwszy polski piec do wytopu surówki żelaza. Zakład Wielkopiecowy stanowił część planu Stanisława Staszica uprzemysłowienia Królestwa Polskiego. Teren miejsca konferencji jest także atrakcyjny pod względem krajobrazowym. 13% powierzchni otaczającej Miedzianą Górę należy do Suchedniowsko-Oblęgorskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Podczas wycieczki czerwonym szlakiem zwiedzić można jeden z wielu rezerwatów przyrody nieożywionej, o nazwie „kamienne kręgi”, usytuowany na Górze Grodowej. Ponad tysiąc lat temu obszar ten był jednym z trzech, obok Łyśćca i Góry Dobrzeszowskiej, miejscem kultu religijnego pogan w Górach Świętokrzyskich. Trzy kamienne kręgi ułożone w kształcie elipsy tworzyły teren o powierzchni 15000 m2, na którym Wiślanie oddawali cześć swoim bogom. Atrakcję rezerwatu stanowią również dolnotriasowe piaskowce oraz ich sztuczne odsłonięcia w starych wyrobiskach i ścianach czynnego kamieniołomu.

W miejscowości Zachełmie, gmina Zagnańsk (ok. 10 km od hotelu) znajduje się rezerwat przyrody chroniący dawny kamieniołom dolomitów oraz najstarsze na świecie skamieniałe ślady Tetrapoda sprzed 395 mln lat.

W miejscowości Zagnańsk (ok. 7 km od hotelu) zobaczyć można najsłynniejsze polskie drzewo, które stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych okolicy oraz Gór Świętokrzyskich, nazywane Królem Puszczy Świętokrzyskiej – Dąb Bartek. Znajduje się on przy alei drzew, na wysokiej skarpie rzeki Bobrzy, nad którą w XVII w. przerabiano w kuźniach rudę na żelazo. Dąb Bartek popularność zawdzięcza swojemu wiekowi, datowanemu na około 1000 lat, oraz swojej budowie, ponieważ aktualnie mierzy około 30 metrów wysokości, obwód jego pnia wynosi 9,85 m, a średnica korony sięga 40 m.